Geniş tərkibdə görüş başa çatdıqdan sonra Prezident İlham Əliyevin və İran İslam Respublikasının Prezidenti Həsən Ruhaninin iştirakı ilə sənədlərin imzalanması mərasimi olub.
“Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə İran İslam Respublikasının Qadın və Ailə Məsələləri üzrə Vitse-Prezidentliyi arasında Əməkdaşlıq haqqında İcra Proqramını”nı Azərbaycan Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Hicran Hüseynova və İran İslam Respublikası Prezidentinin ailə və qadın məsələləri üzrə müavini Məsumə İbtikar imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi ilə İran İslam Respublikasının İdman və Gənclər Nazirliyi arasında gənclər və idman sahələrində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumunun 2018-2019-cu illər üzrə İcra Planı”nı Azərbaycan Respublikasının gənclər və idman naziri Azad Rəhimov və İran İslam Respublikasının idman və gənclər naziri Məsud Sultanifər imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi ilə İran İslam Respublikasının Mədəniyyət və İslami İrşad Nazirliyi arasında 2018-2021-ci illər üçün Mədəniyyət və İncəsənət üzrə Mübadilə Proqramı”nı Azərbaycan Respublikasının mədəniyyət və turizm naziri Əbülfəs Qarayev və İran İslam Respublikasının Mədəniyyət və İslami Əlaqələr Təşkilatının sədri Əbüzər İbrahimi Türkman imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi ilə İran İslam Respublikasının Səhiyyə, Müalicə və Tibbi Təhsil Nazirliyi arasında səhiyyə və tibb elmi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumuna dair Fəaliyyət Proqramı”nı Azərbaycan Respublikasının səhiyyə naziri Oqtay Şirəliyev və İran İslam Respublikasının səhiyyə nazirinin müavini İrəc Hərirçi imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi ilə İran İslam Respublikasının Neft Nazirliyi arasında Xəzər dənizində müvafiq blokların birgə işlənilməsi haqqında Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycan Respublikasının energetika naziri Pərviz Şahbazov və İran İslam Respublikasının neft naziri Bijən Namdar Zəngənə imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi ilə İran İslam Respublikasının Sənaye, Mədən və Ticarət Nazirliyi arasında sənaye sahəsində əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi haqqında Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev və İran İslam Respublikasının sənaye, mədən və ticarət naziri Məhəmməd Şəriətmədari imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi ilə İran İslam Respublikasının İqtisadi İşlər və Maliyyə Nazirliyi arasında əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu”nu Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev və İran İslam Respublikasının iqtisadiyyat və maliyyə naziri Məsud Kərbasiyan imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası ilə İran İslam Respublikası arasında İran İslam Respublikası ərazisində Astara-Rəşt dəmir yolu hissəsinin tikintisinin maliyyələşdirilməsi haqqında Saziş”i Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev və İran İslam Respublikasının iqtisadiyyat və maliyyə naziri Məsud Kərbasiyan imzaladılar.

Following the expanded meeting, a ceremony of signing documents has been held with participation of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rouhani.
Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan Hijran Huseynova and Vice President of the Islamic Republic of Iran for Women and Family Affairs Masoumeh Ebtekar signed “The Executive Program on Cooperation between the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan and the Vice Presidency for Women and Family Affairs of the Islamic Republic of Iran”.
Minister of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan Azad Rahimov and Minister of Sport and Youth of the Islamic Republic of Iran Masoud Soltanifar signed “The Plan of Implementation of the Memorandum of Understanding on Cooperation in the fields of youth and sports between the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Sport and Youth of the Islamic Republic of Iran for 2018-2019”.
Minister of Culture and Tourism of the Republic of Azerbaijan Abulfas Garayev and Head of the Islamic Culture and Relations Organization of the Islamic Republic of Iran Abouzar Ebrahimi Torkaman signed “The Exchange Program on Culture and Arts between the Ministry of Culture and Tourism of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Culture and Islamic Guidance of the Islamic Republic of Iran for 2018-2021”.
Minister of Health of the Republic of Azerbaijan Ogtay Shiraliyev and Deputy Minister of Health of the Islamic Republic of Iran Iraj Harirchi signed “The Action Plan on the Memorandum of Understanding on Cooperation in the fields of healthcare and medical science between the Ministry of Health of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Health, Treatment and Medical Education of the Islamic Republic of Iran”.
Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Parviz Shahbazov and Minister of Oil of the Islamic Republic of Iran Bijan Namdar Zanganeh signed “The Memorandum of Understanding on Joint Development of Relevant Blocks in the Caspian Sea between the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Petroleum of the Islamic Republic of Iran”.
Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Shahin Mustafayev and Minister of Industry, Mining and Trade of the Islamic Republic of Iran Mohammad Shariatmadari signed “The Memorandum of Understanding on Strengthening Cooperation in the field of Industry between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Industry, Mining and Trade of the Islamic Republic of Iran ”.
Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Shahin Mustafayev and Minister of Economic Affairs and Finance of the Islamic Republic of Iran Masoud Karbasian signed “The Memorandum of Understanding on Cooperation between the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Economic Affairs and Finance of the Islamic Republic of Iran”.
Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan Shahin Mustafayev and Minister of Economic Affairs and Finance of the Islamic Republic of Iran Masoud Karbasian signed “The Agreement on Financing of the construction of the Astara-Rasht railway section in the territory of the Islamic Republic of Iran between the Republic of Azerbaijan and the Islamic Republic of Iran”.