İkinci Şopinq Festivalı sərfəli qiymətlərlə alıcıların görüşünə gəlir!
Bu payız Bakıda keçiriləcək mötəbər tədbirlərin sırasına daha biri əlavə olunur. Şəhərimizi dünyanın qabaqcıl alış-veriş mərkəzlərindən birinə çevirmək məqsədilə təşkil olunan ikinci Bakı Şopinq Festivalı oktyabrın 15-dən noyabrın 15-dək keçiriləcək.
Yerli əhalinin və turistlərin bu festivalda iştirakı onlara bir çox əlverişli fürsətlər qazandıracaq. Vaxtına, puluna qənaət etmək istəyən, eləcə də keyfiyyətə üstünlük verən və zövqünə güvənənlər, bir ay boyunca təqdim ediləcək festival fürsətlərini qaçırmayın!
Dünya ölkələrində alıcılar şopinq festivallarını səbirsizliklə gözləyirlər. Bu cür tədbirlər alıcılara festivala qoşulmuş mağazalarda brend malları daha sərfəli qiymətlərlə əldə etmək imkanı yaradır. Misilsiz Bakı Şopinq Festivalı vətəndaşlarımıza və şəhərimizin qonaqlarına hər biri bir ay davam etməklə, ildə iki dəfə bu fürsəti yaradır.
ALICILARA XÜSUSİ KAMPANİYA VƏ ENDİRİM TƏKLİFİ!
Bir ay müddətində müştərilər dünya brendlərinə məxsus geyim, elektronika, məişət texnikası, mebel, ətriyyat və kosmetika, eləcə də digər məhsulları Bakıda yerləşən 400-dən çox mağazadan xüsusi kampaniya və endirimlərlə əldə edə biləcəklər. Üstəlik, həmin mallara “Tax Free” imkanı təqdim olunacaq. Bundan başqa, festival zamanı interaktiv oyunlar, moda nümayişləri və digər müxtəlif əyləncə xarakterli tədbirlərin təşkili də nəzərdə tutulur.
ƏVVƏLCƏ ALIŞ-VERİŞ ET, SONRA PULUNU GERİ AL!
“Baku Shopping Festival – Tax Free” nişanı olan mağazalardan 100 AZN-dən çox alış-veriş edən həm yerli, həm də xarici vətəndaşlar aldıqları məhsulların Əlavə Dəyər Vergisinin (ƏDV) müəyyən qismini geri ala biləcəklər. Həmin məbləğ nağd və bank hesabına/karta köçürmə yolu ilə əldə edilə bilər. Beləliklə, Bakı Şopinq Festivalı zamanı alıcılar bəyəndikləri malları digər dövrlərdən daha sərfəli qiymətlə ala bilərlər. Xatırladaq ki, ƏDV qaytarılması yalnız “Baku Shopping Festival – Tax Free” nişanı olan mağazalarda mümkündür. Nişan olmayan mağazalarda Tax Free sistemi tətbiq olunmur.
ƏLVERİŞLİ İMKANLARIN ÜNVANI
Bakıda yerləşən və üzərində Bakı Şopinq Festivalının loqosu olan bütün mağaza, restoran və digər obyektlər festivalda iştirak edir. Sözügedən mağaza və restoranların siyahısı və ünvanları festivalın rəsmi saytında (http://bakushopfest.com/our-stores/ bölməsində) yerləşdiriləcək.
FESTİVALDAN YERLİ MAĞAZALARA MÜJDƏ!
Bakı şəhərində yerləşən istənilən mağaza Bakı Şopinq Festivalının iştirakçısı ola bilər. Müştərilərinə ƏDV qaytarılması imkanı təqdim etmək və festivalın təbliğat imkanları vasitəsilə öz brendini tanıtmaq, daha çox yerli və xarici müştəri qazanmaq, habelə ticarət dövriyyəsini artırmaq istəyən sahibkarlar  iştirak üçün müraciət edə bilərlər. Sadələşdirilmiş vergi ödəyiciləri festival iştirakçısı olaraq, ƏDV qaytarılması xaric, festivalın digər imkanlarından yararlana bilərlər. Ənənəvi mərasimə qoşulmağın şərtləri ilə http://bakushopfest.com/merchant-terms/ keçidinə daxil olmaqla tanış ola bilərsiniz.
Məlumat üçün qeyd edək ki,  Prezident İlham Əliyevin 2016-cı il 1 sentyabr tarixli “Azərbaycan Respublikasında turizmin inkişafı ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında” sərəncamına əsasən keçirilən Festivalın təşkilatçısı Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Konqreslər Bürosuna həvalə edilib. Bakı Şopinq Festivalının təşkil olunması ölkə başçısının 2016-cı il 6 dekabr tarixli fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında ixtisaslaşmış turizm sənayesinin inkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi”ndə də öz əksini tapıb.
İlk Bakı Şopinq Festivalı bu ilin 10 aprel – 10 may tarixlərində uğurla keçirilib. Festival cəlbedici təkliflər və geniş miqyaslı təbliğat vasitəsilə. ölkəyə gələn turistlərin sayını artırmaq, turizm, mehmanxana xidməti, ticarət, nəqliyyat və digər sahələrin inkişafına təkan vermək məqsədi daşıyır.
Festivalın iştirakçısı olmaq üçün info@bakushopfest.com elektron poçt ünvanı və ya 1547 qısa telefon  nömrəsi ilə əlaqə saxlaya bilərsiniz.

The Second Baku Shopping Festival Commence on October 15th Until November 15th
Starting from October 15 to November 15, the second Baku Shopping Festival commences, an event that will turn Baku, Azerbaijan into an international trading center, offering unique, profitable shopping opportunities. Baku buyers highly anticipate the events such as shopping festivals and the second Baku Shopping Festival is one highly anticipated. In shopping festivals, buyers can take advantage of the opportunity to buy goods and even services at the best, most competitive prices.
Buyers can take advantage of this opportunity at the Baku Shopping Festival, which occurs twice a year and happens for an entire month. The first Baku Shopping Festival already passed, as it happened last April 10 to May 10. This October 15 to November 15, the Azerbaijan Convention Bureau of the Ministry of Culture and Tourism, Azerbaijan organizes the next Baku Shopping Festival. The event is open to all Azerbaijan citizens as well as all foreign visitors.
At the event, buyers can have a wide array of products to purchase including electronics, clothes, appliances, cosmetics, furniture and more. These are products in special campaign, promos and discounts from leading global brands from more than 400 stores all over Baku. During the festival, not only are buyers being able to buy specially discounted products but also enjoy profitable shopping with ‘Tax Free’ system applied to certain goods and shops available in the festival.
In addition, visitors can enjoy fashion shows, interactive games and a number of other activities that will entertain them. The Baku Shopping Festival is a great opportunity for buyers in Azerbaijan as well as from neighboring countries to purchase products where they can return a part of the VAT from the amount that they spent. The Baku Shopping Festival Tax Free system give Azerbaijan citizens as well as foreign visitors VAT refund for purchases made over 100 AZN and only at stores marked with “Baku Shopping Festival – Tax Free” stickers.
Shops without the stickers are not participants of the Tax Free system, which would be wise for buyers to remember. Although some of the products are not available with VAT refund, the goods to buy in the festival are still at the most favorable prices. The Azerbaijan Convention Bureau holds the next Baku Shopping Festival at Baku with all stores, restaurants and establishments around the location part of the festival. Baku Shopping Festival also serves as advertising campaign for Azerbaijan’s tourism plans, trade, hotel business and more.