Geniş tərkibdə görüş başa çatdıqdan sonra Prezident İlham Əliyevin və İran İslam Respublikasının Prezidenti Həsən Ruhaninin iştirakı ilə Azərbaycan-İran sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
“Azərbaycan Respublikasının Standartlaşdırma, Metrologiya və Patent üzrə Dövlət Komitəsi ilə İranın Standartlar və Sənaye Tədqiqatları İnstitutu arasında standartlaşdırma, metrologiya, uyğunluğun qiymətləndirilməsi və akkreditasiya sahələrində Anlaşma Memorandumu”nu İranın Milli Standartlaşdırma Təşkilatının sədri xanım Nəirə Piruzbəxt və Azərbaycanın iqtisadiyyat naziri Şahin Mustafayev imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı ilə İran İslam Respublikasının Mərkəzi Bankı arasında Anlaşma Memorandumu”nu İranın Mərkəzi Bankının sədri Vəliyullah Seyf və Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının sədri Elman Rüstəmov imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi ilə İran İslam Respublikasının Mədəni İrs, Əl İşləri və Turizm Təşkilatı arasında turizm əməkdaşlığı sahəsində İcra Proqramını (2016-2019)” İranın Vitse-Prezidenti, Mədəni İrs, Əl İşləri və Turizm Təşkilatının sədri Məsud Sultanifər və Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə İran İslam Respublikası Hökuməti arasında Şimal-Cənub Beynəlxalq Nəqliyyat Dəhlizinin reallaşdırılması sahəsində əməkdaşlıq haqqında Niyyət Protokolu”nu İranın yol və şəhərsalma naziri Abbas Axundi və Azərbaycanın nəqliyyat naziri Ziya Məmmədov imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikasının Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi ilə İran İslam Respublikasının Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyi arasında elektron təhlükəsizlik sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu”nu İranın rabitə və informasiya texnologiyaları naziri Mahmud Vaezi və Azərbaycanın rabitə və yüksək texnologiyalar naziri Ramin Quluzadə imzaladılar.
“Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə İran İslam Respublikası Hökuməti arasında bitki mühafizəsi və bitki karantini sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş”i İranın xarici işlər naziri Məhəmməd Cavad Zərif və Azərbaycanın kənd təsərrüfatı naziri Heydər Əsədov imzaladılar.

Azerbaijani-Iranian documents were signed
After the expanded meeting, a ceremony of signing Azerbaijani-Iranian documents has been held with the participation of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Islamic Republic of Iran Hassan Rouhani.
Head of Iran`s National Standards Organization Nayereh Pirouzbakht and Azerbaijan`s Minister of Economy Shahin Mustafayev signed “Memorandum of Understanding between the State Committee for Standardization, Metrology and Patent of the Republic of Azerbaijan and the Institute of Standards and Industrial Research of Iran in the fields of standardization, metrology, conformity assessment and accreditation”.
Governor of the Central Bank of Iran Valiollah Seif and chairman of the Central Bank of Azerbaijan Elman Rustamov signed “Memorandum of Understanding between Central Bank of the Republic of Azerbaijan and Central Bank of the Islamic Republic of Iran”.
Iranian Vice-President and head of the Cultural Heritage, Handicrafts and Tourism Organization Masoud Soltanifar and Azerbaijan`s Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov signed “Implementation Program between the Ministry of Culture and Tourism of the Republic of Azerbaijan and the Cultural Heritage, Handicrafts and Tourism Organization of the Islamic Republic of Iran in the field of tourism cooperation (2016-2019)”.
Iranian Minister of Roads and Urban Development Abbas Akhoundi and Azerbaijan`s Minister of Transport Ziya Mammadov signed “Protocol of Intent between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Islamic Republic of Iran on cooperation in the field of realization of International North-South Transport Corridor”.
Iran's Minister of Communications and Information Technology Mahmoud Vaezi and Azerbaijan`s Minister of Communications and High Technologies Ramin Guluzade signed “Memorandum of Understanding between the Ministry of Communications and High Technologies of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Communications and Information Technology of the Islamic Republic of Iran on cooperation in the field of electronic security.”
Iran`s Foreign Minister Mohammad Javad Zarif and Azerbaijan`s Minister of Agriculture Heydar Asadov signed “Agreement on cooperation in the field of plants protection and plant quarantine between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Islamic Republic of Iran”.