Azərbaycan Hərbi Dəniz Qüvvələrinin nümayəndə heyəti Gilan vilayətinin rəhbəri ilə görüşüb
İrana səfər çərçivəsində Azərbaycanın hərbi dənizçiləri Gilan vilayətinin rəhbəri Mustafa Salari ilə görüşüb.
Görüş zamanı vilayət rəhbəri İran-Azərbaycan münasibətlərinin tarix boyu yüksələn müstəvidə inkişaf etdiyini qeyd edərək, Azərbaycan dənizçilərinin İrana səfərindən şad olduğunu bildirib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin rəhbəri I dərəcəli kapitan Sübhan Bəkirov Ali Baş Komandan İlham Əliyevin Xəzər dənizinin dostluq və qardaşlıq dənizi olduğunu bildirdiyini qeyd edərək, bu cür səfərlərin qarşılıqlı və davamlı olacağına inandığını qeyd edib.

Press release 09 October 2017
Within the scope of the visit to Iran, Azerbaijani military seamen met with the head of the Gilan Province Mustafa Salari.
During the meeting, the head of the province, noting that the Iranian-Azerbaijani relations have been developing from an everlasting, expressed satisfaction with the visit of Azerbaijani military seamen to Iran.
The head of the Azerbaijani delegation, Captain 1st rank Subhan Bekirov, noting that the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev said that the Caspian Sea is a sea of brotherhood and friendship, expressed confidence that such visits would be mutual and lasting.